Vikerraadio e-etteütluses vigadeta töid polnudki

 (20)
kirjutab
Foto: Andres Putting

Emakeelepäeva puhul korraldas Vikerraadio neljandat korda e-etteütluse võistluse. Tänavu kaasati e-etteütluse korraldusmeeskonda ka Eesti Emakeeleõpetajate Selts.

Kõige kiiremini ja korrektsemalt saatsid oma etteütluse Vikerraadio toimetusele Nele Otto (filoloogide kategoorias), Riina Vällo (täiskasvanute kategoorias), Kadi Poll ja Jolanta Harak (Tartu Kivilinna Gümnaasumi õpilased) ning Sirli Tasa (muu emakeelega). Seekord täiesti korrektset teksti ei saadetud: filoloogide kategooria võitja tegi ühe vea, täiskasvanute kategooria võitja kaks viga, mõlemal õpilaste kategooria võitjal oli kolm viga ning muu emakeelega osalejatest parimal 13 viga, teatas ERR.

Kuulajatel tuli võimalikult kiiresti sisestada raadiost kuuldud tekst Vikerraadio koduleheküljel etteütluse aknasse. Rekordiliselt jõuti lühikese aja jooksul ära saata 1070 etteütlust.

Etteütlusi kontrollinud Martin Ehala ja Maris Jõksi arvates pole mingit kahtlust, et need 1070 inimest, kes etteütlused saatsid, valdavad eesti kirjakeelt hästi. Nende sõnul on suur osa etteütlusi üllatavalt õigesti kirjutatud, kuigi tekstis oli palju veaohtlikke keelendeid. Kontrollijatel oli tore tõdeda, et ka mittefiloloogid oskavad väga korrektselt kirjutada.

2011. aasta e-etteütluse teksti koostasid:
Martin Ehala, Tartu Ülikooli eesti keele didaktika ja rakenduslingvistika professor
Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Edward Kess, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi liige, Tallinna 37. Keskkooli eesti keele ja kirjanduse vanemõpetaja

Etteütluse õiget kirjapilti näeb siit: http://vikerraadio.err.ee/saade/etteutlus2011/tulemused/


2010. aastal osales e-etteütlusel 754 inimest, 2009. aastal 413 inimest ning esimesel korral, 2008. aastal osales paarsada inimest.