VIK ja Parem Eesti asutavad uue erakonna loomiseks MTÜ

 (35)
8VK_7598
Andres HerkelFoto: Vallo Kruuser

Vaba Isamaaline Kodanik ja Parem Eesti asutavad uue erakonna loomiseks mittetulundusühingu Eesti Vabaerakonna Algatusrühm, mille algatajaliikmete vastuvõtt algab kohe.

„Pole välistatud, et loodava MTÜ nimes peitub ka tulevase erakonna nimi,“ ütles Vaba Isamaalise Kodaniku esimees Andres Herkel.

„Meie soov on toetada vabakondi, kes peaksid olema põhilised kohaliku elu ja majanduse edendajad. Inimeste vaba initsiatiivi rakendamine on praeguse poliitilise süsteemi juures olnud selgelt pärsitud ja kohalikud kogukonnad on sisuliselt olnud riigielust kõrvale tõrjutud. Tahame olla avatud ja avarapilgulised, samas võtavad VIK-i liikmed uude erakonda kahtlemata kaasa need väärtused, mida oleme hoidnud.“

Ühenduse Parem Eesti esimees Maario Laas rõhutas, et nemad erakonna algatajatena ei pea oluliseks end määratleda tüüpilisel parem-vasak skaalal. „Meie soov on ehitada üles erakond, mille keskmes on Eesti inimeste tegelikud huvid ja vajadused, ja mis on lihtsalt vahend inimeste vaba tahte ja algatuste elluviimiseks.“

Algatajad soovivad jõuda erakonna moodustamiseni septembris ja kutsuda selleks ajaks kokku ka erakonna esimese üldkogu. Erakonna loomise ajakava on koostatud nii, et oleks võimalik osaleda 2015. aasta Riigikogu valimistel.