Viis Reformierakonna ministrit kandideerib Tallinnas

 (32)
Viis Reformierakonna ministrit kandideerib Tallinnas
Foto: Andres Putting

Peale peaminister Andrus Ansipi kandideerivad Reformierakonna ülejäänud ministrid Rein Lang, Urmas Paet, Laine Jänes, Jürgen Ligi, Hanno Pevkur kohalikel valimistel Tallinna volikokku.

Kusjuures oma ringkonnas esinumbrina ei astu neist üles vaid rahandusminister Jürgen Ligi, kes on eksminister Maret Maripuu järel Mustamäel nimekirjas teine, ning sotsiaalminister Hanno Pevkur, kes pidi Nõmmel esimese koha loovutama välisminister Urmas Paetile, kirjutavad ERR Uudised.

Esinumbrina lähevad 18. oktoobri valimistel hääli püüdma veel justiitsminister Rein Lang Kristiines ja kultuuriminister Laine Jänes, kes seekord kandideerib Tartu asemel Põhja-Tallinnas.

Reformierakonna linnapeakandidaat Keit Pentus kandideerib Lasnamäel nagu ka tema peamine konkurent Keskerakonnast Edgar Savisaar.

Reformierakonnaga alles mõne nädala eest liitunud ettevõtja Valdo Randpere on Kesklinna valimisringkonna nimekirja esinumber. Jürgen Ligi siirdumisega ministritoolile riigikogu rahanduskomisjoni esimeheks saanud Taavi Rõivas astub partei esinumbrina üles Haaberstis.