Viis aastat tagasi süüdistas ärimees Michalit 15 miljoni väljapressimises

 (38)
Viis aastat tagasi süüdistas ärimees Michalit 15 miljoni väljapressimises
Foto: Tanel Meos

2007. aasta jaanuaris kirjutas Äripäev, kuidas endise Eesti Raudtee nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul küsis Reformierakond raudtee erastanud BRSilt 15 miljonit krooni ja lubas vastutasuks valitsuses pooldada raudtee tagasiostu. Toona lükkas erakonna tollane peasekretär Kristen Michal kõik süüdistused tagasi.

Burkhardt rääkis 2007. aasta jaanuaris, et raha küsijaks oli toona üks Eesti Raudtee nõukogu liikmetest. Kuna aga Savisaar oli tagasiostu juba otsustanud ning koalitsioonilepe kehtis, siis otsustasid reformierakondlased mehe sõnul hääletada tagasiostu poolt isegi raha saamata.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal nimetas Burkhardti inimeseks, kes süüdistab Eesti riiki ning kellel on okas hinges, kuna raudtee müügist saadud kopsakas kasum ei olnud talle piisav.

"Lükkan kõik Reformierakonna pihta esitatud süüdistused tagasi," lausus Michal toona.

Endine riigikogulane Silver Meikar tunnistas täna Delfile, et peale tema on mitmed teised inimesed toonud Reformierakonnale musta raha, mille päritolu ta ei teadnud.

Meikari sõnul ripub praeguse justiitsministri pea kohal oht, et keegi võib hakata temaga nn musta raha võtmise eest manipuleerima. "Michal peaks tunnistama, et jah, musti annetusi on olnud, ta peaks nimetama neid inimesi, kellelt on see raha saadud ja lubama, et enam nii ei tehta," ütles Meikar.