Viimsi vald vallandas vägivallajuhtumitest teavitamata jätnud Haabneeme kooli juhi. Ühte õpetajat kahtlustatakse laste lükkamises ja tõukamises

 (186)
Haabneeme Kooli juurdeehitustööd
Haabneeme koolFoto: Viimsi vallavalitsus

Viimsi vallavalitsus ütles erakorraliselt üles Haabneeme kooli juhi Sirje Toomla töölepingu, põhjendades seda koolis aset leidnud süsteemsete väärkohtlemise juhtumitega.

"Meile on teatavaks saanud kahetsusväärsed süsteemsed väärkohtlemise juhtumid Haabneeme koolis, mis ulatuvad tagasi eelmise aasta novembrisse ja millest koolijuht ei ole tööandjat ehk vallavalitsust õigeaegselt teavitanud, et nende juhtumitega koheselt ja õiguspäraselt tegeleda," ütles Viimsi vallavanem Laine Randjärv, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Tegime meile saabunud info põhjal kohe ka politseile kuriteoteate, mille põhjal on tänaseks algatatud kriminaalmenetlus," ütles Randjärv vallavalitsuse pressiesindaja vahendusel. "Kuna menetlus on käimas, ei saa detaile praegu täpsemalt kommenteerida ega avaldada. Asjaga tegeleb edasi prokuratuur."

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas ütles pressiteate vahendusel, et 7. novembril alustati kuriteoteate alusel kriminaalmenetlust. "Teates kirjeldatud info järgi võib üks algklassi õpetaja olla aasta vältel mitmel korral lükanud ja tõuganud oma õpilasi ning sellega neile valu põhjustanud. Hetkel ei ole õpetajale veel kahtlustust esitatud, esmalt kuulatakse üle kannatanud."

Randjärve sõnul on keeruline kinnitada, kas väärkohtlemise juhtumeid on teadlikult varjatud või ei võetud ametialase hooletuse tõttu jäetud meetmed olukorra lahendamiseks tarvitusele. "Igal juhul vastutab koolijuht siinkohal sajaprotsendiliselt," ütles Randjärv. "Meile laekunud info oli õõvastav ning ei jätnud võimalust jätta sellele reageerimata."

Seotud lood:

Vald esitas kuriteoteate politseile oktoobris ja seda samal päeval, kui asjaolud vallavalitsusele teatavaks said.

Ootamatult töölt vabastatud Sirje Toomla ütles ERR-ile, et üks õpetaja kasutas sel sügisel kolmel korral õpilase suhtes füüsilist vägivalda ja esiti tegi ta enda sõnul sellele õpetajale suulise hoiatuse, hiljem aga vallandas ta.