Viimsi mõisapark saab Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi

 (4)
Viimsi mõisapark saab Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi
Foto: Ilmar Saabas

Arhitektide liit kutsub osa võtma Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi ideekonkursil, mille eesmärk on leida parim ideelahendus mälestusmärgile asukohaga Viimsi mõisapargis.

Esitatud töö peab pakkuma tervikliku lahenduse, haarates soovitavalt ka monumendi ümbritseva ala ning samuti kõnetama nii autodega sõitvaid inimesi kui ka kergliiklustee kasutajaid. Tööde esitamise tähtaeg on 6. september.

"Kindral Laidoneri tuntakse enamasti kui Vabadussõda võiduka lõpuni juhtinud kindralit, kuid Viimsi mõisaparki rajatava monumendi idee on rõhutada pigem inimlikke väärtusi - siin oli alates Vabadussõjast kuni vangistamise ja Venemaale viimiseni perekond Laidoneri kodukoht," sõnas Viimsi vallavanem Haldo Oravas.

Esitatud töö peab pakkuma tervikliku lahenduse, haarates soovitavalt ka monumendi ümbritseva ala nagu näiteks juurepääsuteed, sillutis, valgustus, jne.

Konkursi auhinnafond on kokku 8000 eurot, millest võidutöö preemia suurus on 3500 eurot. Kokku antakse välja viis auhinda.

Võistluse korraldab Viimsi vallavalitsus koostöös kaitseminsteeriumi, Poola suursaatkonna, Eesti Kujurite Ühenduse ja Eesti Arhitektide Liiduga.