Aleksei elas Peterburis 17 aastat ja töötas ööklubides nime all DJ Alan. Tema karjäär DJ-na on kestnud juba 28 aastat.
„Ma mõistan täiesti, et üldiselt olen ma oma olukorras ise süüdi. Mul oli hall pass, mida ma ei pikendanud, kui see oleks vajalik olnud. Ja kui siis Eesti konsulaati läksin, öeldi sealt, et minu soovi lahendada pole võimalik,” meenutab Aleksei. Konsul küll mõistis tema probleemi, aga ei saanud aidata. Nimelt ei luba seadus tema olukorras Eestisse naasta, kui seal ühtegi sugulast ees ootamas pole.
„Tallinnas on mul sugulastest vaid isa. Ema ja isa lahutasid, kui olin kahene. Rääkisin sellest konsulile. Konsul ütles, et tal ei ole õigust mulle isa numbrit anda,” rääkis Aleksei.
Konsul võttis küll isaga ise ühendust, kuid isa poolt reaktsiooni ei järgnenud.
Seejärel vahetus klubis, kus Aleksei töötas, omanik ja ta jäi tööta. „Harilikes klubides on siin raske tööd leida. Isegi Eestis on raske klubis tööd leida, kui sul pole õigeid sõpru,” on DJ veendunud.
Aleksei pidi lahkuma korterist, mida ta oli 14 aastat üürinud, sest tal ei olnud enam üüri maksmiseks raha. Viimase üürimaksena pidi ta loovutama oma MacBook Pro arvuti.
Mees „kolis” seejärel oma kodumaja trepikotta. Siis hakkasid tema Eesti-sõbrad maksma hostelikoha eest Kirovi tööstuspiirkonnas. Hosteli omanikud olid teadlikud sellest, et ta dokumendid pole korras.
Möödunud aasta maikuus läksid hosteliomanikud temaga rääkima - jalgpalli maailmameistrivõistluste tõttu Venemaal kontrollis politsei ja julgeolek majutusasutusi.
„Liikusin edasi. Umbes kuu elasin kesklinnas „kunstnike korteris”. Sain sinna ühe sõbra kaudu,” rääkis Aleksei. Raha ta selle eest ei maksnud, sest korteri oli sisse seadnud seesama sõber. Augustis liikus Aleksei sealt edasi kodutute varjupaika.
Tal on nüüd üks suur unistus: saada dokumendid taas korda, et Eestisse naasta. „Asun Eestisse jõudes kohe tööle,” ütleb ta.
Alekseil on veel üks probleem: ta põeb ravimatut närvihaigust sclerosis multiplex. Kõndimine valmistab talle raskusi, samuti ei saa ta piisavalt vajalikku arstiabi.
„Kas tõesti on Eestis selline seadus, et kui sul on seal sugulased, siis palun tule, ja kui mitte, siis head aega?” küsib Eestist pärit mees.