VIDEO: Yana Toom jääb ka uue esimehega Keskerakonda: ega see pole minu abielu Edgar Savisaarega

 (96)

Keskerakonna aseesimees Yana Toom ilmus Keskerakonna juhatuse koosolekule ja tundus esmapilgul pisut ärritunud olevat: "Viimane Den za Dnjomi number, palju õnne!"

Aastail 1999-2005 Den za Dnjomi peatoimetajana töötanud Yana Toomi sõnul tuleb Keskerakonnas nüüd maha rahuneda ning läheneda tekkinud konfliktile konstruktiivselt. Mida veel edasi teha?

"Peame korraldama kongressi võimalikult ruttu, aga mõistliku aja jooksul, et kõik erakonna liikmed, kes seda soovivad, saaksid seal osaleda," sõnas Toom.

Lisaks peab Keskerakond ära otsustama, kes siiski erakonda juhib. "Ükskõik, mis leer ka ei võidaks, et siis inimesed, kes asendavad esimeest, peaksid võrdselt esindama mõlemat leeri: et ikkagi minna koos edasi," märkis Toom. Lisaks ei tohiks mitte mingil juhul lasta Keskerakonda lõhestada rahvuse printsiibil.

Kui partei peaks saama uue esimehe, kas Savisaare ustav toetaja Yana Toom jääb ikka Keskerakonda? "Ega see pole minu abielu Edgar Savisaarega, ma olen erakonna liige, need on ju kaks erinevat asja. Muidugi ma jään erakonda," sõnas Toom.