VIDEO | Tanel Kiik paneb EKRE ministrid paika: arvata, et 19 kohaga parlamendis saab korraga kõike, on natuke palju tahetud

 (229)
Täna "Laseris"!

Eelmisel nädalal tõi EKRE bussidega inimesi LGBT-vastastele streikidele, konservatiivid ähvardasid noortekeskuse põlema panna, EKRE häälekandja Uued Uudised treib sotsiaalministrist jätkuvalt laimavaid uudiseid ja nimetab teda LGBT ministriks. Arengud on seda markantsemad, et just sotsiaalminister Tanel Kiik on üks selle valitsuse arhitektidest, kes EKRE valitsusse kutsus.

Õhtune "Laser" küsib sotsiaalminister Tanel Kiige käest, kas EKRE on läinud liiale?

"Kust jookseb punane joon? Keegi ei tea. Arvata, et 19 kohaga parlamendis saab korraga kõike, on natuke palju tahetud," leiab minister Kiik.

Tüli Tanel Kiige ja EKRE vahel sai alguse EKRE ettepanekust, et riigi rahaga ei peaks toetama LGBT vabaühendust. Summa, millest käib jutt, on 100 - 200 000 eurot aastas.

"Täna rünnatakse konkreetset vähemust, rünnatakse võib-olla pagulasi. Homme võib-olla taas naisi," kirjeldab minister tekkinud olukorda ja lisab: "Selliseid asju teha ei tohi."

Minister nimetab EKRE tegevust saates ebaviisakaks ja annab mõista, et poole aastaga valitsuses pole EKRE midagi õppinud ja laiab liialt.

"Selliseid tegevusi koalitsioonis väga pikalt ei taluta ja usun, et sellest saab ka EKRE varem või hiljem aru. Loodetavasti varem," on Kiik konkreetne.

Mida minister temavastastest rünnakutest arvab ja kas Eestile on tema sõnul LGBT ministrit vaja, näeb juba täna õhtul kell 20 saates "Laser".