VIDEO | Sõpruse puiesteel keset päeva roosipõõsaid varastanud meest ei tabatudki, aga roose enam ei kao

 (28)

Munitsipaalpolitseile laekus juulis teade lillevargast, kes päise päeva ajal Mustamäel, tiheda liiklusega sõidutee keskel olevast lillepeenrast roosipõõsaid välja kaevas.

Sündmus toimus Sõpruse puiestee, päeval kell 14.20. Lillevargal oli kaasas labidas ja suur must kilekott, kuhu ta väljakaevatud istikud paigutas. Mees lahkus oma „saagiga“ lähedal asuvasse Olerexi parklasse pargitud Mercedesega.

Õnneks tabas lillevarga teolt vahetus läheduses elav majaelanik, kes lillevarga tegevuse videolindile salvestas ja muposse saatis. Mupo teavitas juhtunust Mustamäe Linnaosavalitsust ning edastas ka tõestusmaterjali, et linnaosa saaks teha süüteoteate politseile.

Siiski tuleb välja, et politseisse asi ei jõudnud, sest rahalist kahju tekitati alla 15 euro eest, kinnitas venekeelsele Delfile Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Rossmann.

Linnaosavalitsus palus sotsiaalmeedias küll inimeste abi, et lillevargast mehe isik tuvastada ja olukord kiiresti lahendada, kuid tulemust see ei andnud. Siiski andis Rossmanni sõnul sotsiaalmeedia üleskutse teatava efekti - rohkem lilli pole linnatänavalt enam kadunud.