VIDEO: Rene ja Ülle Järvlov mitte ainult ei päästnud inimest põlevast majast, vaid pakkusid kodu kaotanud mehele ka peavarju

 (3)

Rene Järvlov ja Ülle Järvlov said päästeametilt Elupäästja III klassi medali.

4. juunil Valgamaal Helme vallas Holdre külas kuulis Järvlovite pere Holdre lossi lähedal olevalt krundilt pauke. Asja uurima minnes oli näha suitsusammast ja oli selge, et tegu on tulekahjuga. Sündmuspaigale jõudes nähti leekides kõrvalhoonet ja lisaks võttis tuld eluhoone, kus teati sees elavat meest.

Rene koos ema Üllega äratas ja aitas majast välja mehe, kes oli televiisorist spordivõistlusi jälginud ja seejuures magama jäänud. Ühtlasi võeti kaasa härra dokumendid. Kuna hoone oli juba tules, siis rohkem päästa ei jõutud. Elu on siiski kõige väärtuslikum, mida asendada ei anna. Kuna tuli võinuks levida ka teise lähedalasuva hooneni, kus oli magav puudega inimene, siis talutati ka tema igaks juhuks õue.

Järvlovite abi ei piirdunud vaid kannatanu päästmisega põlevast majast, vaid peavarju pakuti kodu kaotanud meesterahvale, kuniks härra leiab endale uue elamispinna.

Vaata fotogaleriid elupäästjate aumärkide kätteandmisest: