VIDEO: Reinsalu Krossi lahkumisest: ta oli täna hommikul kuidagi liimist lahti

 (93)

IRLi esimees Urmas Reinsalu vihjas reede lõunal toimunud pressikonverentsil, et Eerik-Niiles Krossi ootamatu siirdumine Reformierakonda võis toimuda muudel põhjustel kui Kross ise öelnud.

"Eerik oli täna hommikul kuidagi liimist lahti. Mis need põhjused olid, ma ei hakka spekuleerima," ütles Reinsalu, tunnistades, et hommikune teade tuli väga üllatuslikult.

"See tuli nagu välk selgest taevast," tunnistas ta.

Reinsalu sõnul oli hommikune vestlus Krossiga parteikontoris rahulik, keegi ei esitanud ultimaatumeid.

Reinsalu ei jätnud tegemata ka torget Krossi suunas, meenutades pressikonverentsi algul, et viimati seisid IRLi juhid niivõrd suure hulga meediainimeste ees, kui enne kohalikke valimisi toetati seoses Interpoli tagaotsimiskuulutusega rünnaku alla sattunud Krossi Kadrioru trammipeatuses.

Ka erakonna peasekretär Tiit Riisalo meenutas, et pidi pärast uudist veel täna hommikul koristama erakonna kontorist Krossi linnapeakampaania plakateid.

"Emotsionaalselt oli muidugi raske hetk. Olid siin mõned plakatid "Kross linnapeaks". Sellised ägedad kampaaniad liidavad. See ei ole kerge," sõnas Riisalo.

Reinsalu toonitas, et Krossi lahkumise järel vajadusel droonid konkureeriva partei akna taga lennutamata ei jää.

"Kohalike valimiste kampaania sisuline juht oli Tiit Riisalo. Kross kandis selle hästi välja. Reformierakond seda muidugi hurjutas."