VIDEO: Rahvaliidu uueks esimeheks sai Andrus Blok

 (63)
fotod
VIDEO: Rahvaliidu uueks esimeheks sai Andrus Blok
Foto: Siim Lõvi

Rahvaliidu kongressil valiti 353 häälega uueks esimeheks Andrus Blok. Senine esimees Juhan Aare kogus 133 häält. Kokku anti 499 häält, millest kehtetuid oli 13.

Andrus Blok tänas erakonnakaaslasi usalduse eest. Senine esimees Juhan Aare soovis oma mantlipärijale edu ning tuletas meelde, et nad on mõlemad Virumaa mehed. „Ma loodan, et Rahvaliit jõuab riigikokku ja ma aitan sellele omalt poolt kaasa,“ lausus Aare.

Rakke vallavanem Andrus Blok kommenteeris oma kandideerimiskõnes Rahvaliidust Keskerakonda suundunud Ester Tuiksoo ettepanekut, alustada Keskerakonnaga koostöökõnelusi, mis võiks viia liitumiseni. „Sellele üleskutsele saab vastata vaid ühel moel. Rahvaliit jätkab iseseisva erakonnana,“ lausus Blok.

Bloki esitasid üheksa maakonna- ja linnaühendust ning Aare kuus ühendust, lisaks neile toetasid teda ka kongressilt kõrvale jäetud Harju- ja Hiiumaa esindus.

Samuti olid üles seatud Riina Kull ja Viljar Jaamu, kuid nemad loobusid kandideerimast. Kull ütles seejuures, et annab oma toetuse Blokile.