VIDEO | Psühhiaater: pigem on just vanemad inimesed need, kes praeguse kriisi ajal noori rahustavad

 (100)

Eesti Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees Anne Kleinberg räägib, et koroonapuhangu aegu peaks kõik inimesed otsima tagalat, et mitte üksi jääda.

Võiks ju arvata, et ehk on praegu noortel kergem ning olukord on keerukam ning murettekitav just eakate jaoks.

Vähemasti osalt on see müüt. "Enamik vanematest inimestest on väga elukogenud ja targad. Nad oskavad ka üksindusega toime tulla. Pigem aitavad vanad inimesed praegu noori," lisab ta.

"Rahustavad oma keskealisi ja nooremaid lähedasi selle koha pealt, et kuidas toime tulla. Ei maksa alahinnata vanemaid inimesi, eriti vanemad naised - nende peal maailm püsib."

Kleinberg arvab, et keerukas võib olla praegu neil noortel, kes mugava eluga harjunud. Küll viitab ta, et noored saavad omakorda vanematele põlvkondadele abiks olla praktiliste asjadega. "Ta reaalselt ei jõuagi oma toidukotti tassida ega tohigi minna sinna poodi," illustreerib Kleinberg.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!