VIDEO | PPA ennetusspetsialist: üksikud inimesed ei mõista koroonaviiruse 2+2 nõuet

 (117)

Politsei- ja piirivalveameti ennetusspetsialist Teili Piiskoppel nentis, et kuigi eriolukorra reeglitest peetakse üldiselt kinni, siis mõni inimene on pidanud korduva rikkumise tõttu maksma ka sunniraha.

Politsei- ja piirivalveameti ennetusspetsialist Teili Piiskoppel kinnitas, et eriolukorra reeglitest peetakse üldiselt kinni. Eriolukorras tõttu tuleb väljas pidada inimestega paarimeetrist vahet, lisaks võib õues olla kahekesi, erand kehtib leibkondadele, kus on rohkem liikmeid.

Siiski on mõnel puhul pidanud politsei rohkem sekkuma. Kõigepealt proovitakse inimesteni jõuda hea sõna ja selgitustööga. Kui see ei aita, tuleb politseinikel kirjutada ettekirjutus, selle rikkumisel jõuab asi aga sundraha maksmiseni. Piiskoppeli sõnutsi on aprilli alguseks vaid paarilt inimeselt nõutud sundraha maksmist, mis kinnitab inimeste seaduskuulekust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!