VIDEO | Politsei teavitab tänavatel ruuporiga uutest piirangutest: igaühe panus on oluline!

 (74)

Et inimesi korrale kutsuda ja teavitada täna kehtima hakanud uutest liikumispiirangutest, informeerivad politseinikud üle Eesti kohalikke inimesi tänavatel ruuporiga.

Põhja Prefektuur postitas Facebooki-lehele ka politseibussi seest jäädvustatud video sellest, kuidas piirkonnapolitseinik Ivar Saar manitseb tallinlasi: "Head inimesed! Mina olen teie piirkonnapolitseinik Ivar Saar. Seoses koroonaviirusega on praegu lubatud avalikes kohtades liikuda vaid üksi või kahekesi. Teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kaks meetrit vahet. Nii hoiate iseenda ja teiste inimeste tervist. Igaühe panus selles on väga oluline! Täname teid!"

Valitsuse erikomisjoni otsusega tuleb alates tänasest avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!