VIDEO | Peaminister: kui erimeetmeid peetakse naljaks ja neist kinni ei peeta, tulevad veel raskemad piirangud

 (159)

Eile suri Eestis esimene inimene koroonaviirusesse. Peaminister Jüri Ratas rõhutas selle valguses, kui oluline on igaühel praegu kehtestatud erimeetmetest kinni pidada.

"Ma alustan väga sügava kaastundega selle inimese perekonnale ja lähedastele. Mitte ükski surm sellesse hullu viirusesse ei saa olla kuidagi aktsepteeritav või vabandatav. Reaalelu on, et inimesed haigestuvad koroonaviirusesse ja päris paljudes riikides on palju surmasid," nentis Ratas.

Kas esimesest surmajuhtumist on riigil õppida? "Kõige olulisem õpetussõna on see, et me ei tee neid piiranguid nalja pärast. Tuleb kõik teha selleks, et vältida lähikontakte. Küsimus pole selles konkreetses juhtumis, aga kui on sümptomid, tuleb nii kiiresti kui võimalik kiirabisse helistada," sõnas ta.

Ratas lisas, et kui praegustest erimeetmetest kinni ei peeta ja arvatakse, et see on nali, siis on valitsus valmis minema veel raskemate ja konkreetsemate piirangute juurde. "Valitsuse laual on kõik järgnevad sammud olemas."

Nakkus on jõudnud hooldekodusse

Saaremaalt tuli ärev teade, et Südamekodu hooldekodu kahe elaniku koroonaviiruse analüüs osutus positiivseks. Mõlemad hooldekodu elanikud paigutati eile õhtul Kuressaare haiglasse ravile, nende seisund on stabiilne ning nad on arstide järelevalve all.

"Hooldekodude külastamine ei ole pikalt tulnud kõne alla, pakkide saatmine samuti, sest see võib väliskeskkonnast viiruse sisse viia," rõhutas peaminister. Ta avaldas tänu hooldekodude personalile, kes ühelt poolt hoolitsevad hooldekodude elanike eest ja teisalt peavad igapäevaelus tagama, et nad viirusesse ei nakatuks. "Siin peab ka riik rohkem pingutama, et isikukaitsevahendid oleksid tagatud," tõdes Ratas.

Seotud lood:

Venekeelset elanikkonda tuleb paremini teavitada

Peaminister nentis, et venekeelse elanikkonna teavitamine eriolukorrast on olnud probleemne.

"Plaanis on suuremad teavitused sotsiaalmeedias, televisioonis, raadios ja erameedias. Seda tuleb venekeelsele elanikkonnale pakkuda," ütles ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!