VIDEO | Naiskodukaitse liige: inimestele on tulnud üllatusena, et kriisides ei pruugi riik appi tulla

 (1)

Naiskodukaitse Tartu ringkonna tegevliige Virge Prank-Vijard ütles intervjuus Delfile, et Naiskodukaitsega liitujatel on võimalus panustada riigikaitsesse nii militaarsemal moel kui ka muudeks kriisiolukordadeks valmistumisel.

Prank-Vijardiga oli ka juttu kriisiennetuskampaaniast "Ole valmis", mida siseministeerium koostöös naiskodukaitsjatega on vedanud. Kampaania raames tutvustavad osapooled, et inimesed peavad ka ise olema valmis kriiside ajal ilma päästjate sekkumiseta hakkama saama, sest juhul kui Eesti päriselt ohtu satub, ei pruugi riik kohe kõikjale jõuda.

Kampaania käigus kriisiennetusest rääkides on naiskodukaitsjad kuulnud mitmesuguseid reaktsioone, muuhulgas ka seda, et inimesed ei ole sugugi valmis enda ja oma lähedaste eest kriisi olukorras hoolitsema. "Teatav üllatus on tavapärane emotsioon," rääkis Prank-Vijard.

Omavahel tuli juttu ka sellest, et naiskodukaitse imidž on aina parem ning naisi leitakse nii nooremate kui ka vanemate seast. "Kõik naised leiavad endale meie keskel rolli - mõni läheb metsa, mõni leiab rolli mujal, näiteks sellesamuse kriisikampaaniaga tegeledes."