VIDEO | Miks anda teistele, kui endal võib maskidest puudu olla? Jüri Ratas: liitlasi tuleb aidata ja seis isikukaitsevahenditega Eestis on gramm parem kui varem

 (247)

Pärast tänast valitsuse pressikonverentsi antud lühiintervjuus põhjendab peaminister Jüri Ratas valitsuse otsust anda Itaaliale ja Hispaaniale abi sellal, kui Eestilgi võib vahendeid vaja minna.

Eile riigikogu infotunnis ja varasemalt ka meedias ja sotsiaalmeedias viidatud vastuolu kohta, kus ühest suust kurdetakse vahendite nappust ja teisest jagatakse liitlastele neid abiks, vastas Ratas, et tuleb arvestada Eesti rolli rahvusvahelises kogukonnas.

"Loomulikult tuleb kriitilised vajadused katta," selgitas Ratas, kuid lisas, et palve tuli konkreetselt kahelt NATO liikmesriigilt ja Eestil oli võimalus sõpru toetada. Eesti pole ainus, vaid toetavad ka teised riigid.

Ratas selgitas, et seis isikukaitsevahenditega on gramm parem kui varem ning talle on ka kinnitatud, et isikukaitsevahendite varud on lähinädalateks Eestis olemas. Kui keegi peaks tulevikus Eestilt abi paluma, on peaministri sõnul meie riik valmis seda ka andma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!