VIDEO | Mihhail Kõlvart: ühistranspordiga on praegu suhteliselt ohutu sõita

 (93)

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et ühistransport sõidab edasi tavagraafiku alusel. Suurt tähelepanu pööratakse busside desinfitseerimisele ja kaitsemeetmetele.

"Ühistranspordi küsimus tekkis juba sellest hetkest, kui kehtestati eriolukord. Nii siis kui ka praegu on mul sama vastus - just sellepärast, et me ei soovi, et bussides oleks rohkem inimesi, töötavad bussid edaspidi tavagraafiku järgi," ütles linnapea.

Kõlvarti sõnul on eriolukorras ühistranspordi kasutajate arv 70% võrra vähenenud. Kuivõrd bussid sõidavad tavagraafiku alusel, siis ei ole nendes korraga ka liiga palju rahvast. "Kuna me ka väga aktiivselt desinfitseerime busse ja oleme rakendanud kaitsemeetmeid, siis ma arvan, et bussidega on praegu suhteliselt ohutu sõita," ütles ta.

Kõlvart saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, milles rõhutas Tallinna kogemuse põhjal täiendavate meetmete vajadust. "Meie analüüs näitas, et alkoholimüügi piirang ei olnud väga efektiivne ja samas nõudis selle kontrollimine palju haldusressurssi. Nüüd on vastu võetud otsus, et peale kella 22 lihtsalt pannakse need asutused kinni, mis minu arvates on õige," ütles Kõlvart. Lisaks soovitas ta piirata avalikus ruumis kogunemisi. See piirang on nüüd samuti vastu võetud.

Seotud lood:

"Peame olema valmis selleks, et mingi hetk tekib vajadus kehtestada ka liikumispiirang. See on järgmine samm," tõdes linnapea.

Munitsipaalpolitseile rohkem volitusi

Kõlvart juhtis peaministri tähelepanu ka küsimusele, kuidas tagada, et inimesed eriolukorra reeglitest kinni peaksid. Tema sõnul võiks selle üle valvata munitsipaalpolitsei, kellel on selleks aga tarvis rohkem volitusi.

"Oleme olukorras, kus see vajadus on kriitiline. Ma väga loodan, et valitsus aga ka riigikogu suudavad reageerida operatiivselt ja munitsipaalpolitsei saab need volitused. Siis oleme ka politseile rohkem abiks," ütles Kõlvart.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!