VIDEO | Martin Kadai: kui peadirektor Merike Jürilo pidi lahkuma, otsustasin, et ei näe enam võimalust terviseametis jätkata

 (259)

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles, et kui ameti ja valitsuse vahel on usaldamatus, ei näe ta võimalust oma tööd edasi teha.

"See otsus tuli oma soovil, keegi ei ole mind selle juures otseselt mõjutanud," ütles Kadai.

Küll aga sai tema otsuse juures määravaks peadirektor Merike Jürilo lahkumine sotsiaalminister Tanel Kiige survel. "See oli viimane punkt, kus ma otsustasin, et ma ei soovi rohkem jätkata," sõnas ta.

Kadai sõnul ei ole tegu enam sisulise kriisiga, vaid poliitika ja isiklike huvide taga ajamisega. Tekkinud on usaldamatus valitsuse ja terviseameti vahel ning sellises olukorras ei ole tal võimalust oma tööga jätkata.

Keeldus ministri pakkumisest

Täna selgus, et terviseameti peadirektori asetäitja on kuni uue inimese leidmiseni nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma. Sotsiaalminister tegi selle pakkumise eile ka Kadaile, kuid ta ütles sellest ära. "Sellel hetkel olin oma otsuse teinud," sõnas Kadai.

Jürilo asemele ta kandideerida ei kavatse, sest pole veel valmis nii keerulist ja mitmetahulist asutust juhtima. Kadai edasised plaanid on lahtised: "Proovin taastuda ja puhata, leida pidepunktid ja siis edasi minna."