VIDEO: Mart Laar: ACTA kirjed kadusid, sest mul sai Facebooki ruum otsa

 (118)
VIDEO: Mart Laar: ACTA kirjed kadusid, sest mul sai Facebooki ruum otsa
Foto: Andres Putting

Internetifoorumi kasutajad juhtisid täna tähelepanu asjaolule, et foorumi esindaja ning IRLi esimehe Mart Laari vaheline ACTA-teemaline kirjavahetus on Mart Laari Facebooki seinalt kustutatud. Oma postituse kadumist Laari Facebooki seinalt kurtis ka ajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa.

"Äsja märkasid aktiivsed hinnafoorumi (HV) kasutajad, et HV esindaja ja valitsuskoalitsiooni liikme ja IRL esimehe Mart Laari vaheline ACTA teemaline kirjavahetus on Mart Laari FB seinalt kustutatud. Ka on HV esindaja sõprade nimekirjast kustutatud. Kas on käimas aktiivne tsensuur, või on tegemist tehnilise rikkega - uurime järgi," kirjutab murelik foorumi kasutaja.

"Seniks postitame siia järkjärgult senise kirjavahetuse Mart Laariga.
HinnaVaatlus lisab, et on kaotanud usu Eesti kodanikuühiskonda ja demokraatlikusse otsustusprotsessi."

Mart Laari sotsiaalmeedia kanalilt postituse kadumist kurtis ka ajakirjanik Henrik Roonemaa. "Väike katse: panin Laari FB seinale ajakirjanikuna viisaka küsimuse, 10 minuti pärast oli see kustutatud," kirjutab Roonemaa Twitteris.

Kaitseminister Mart Laar ütles täna valituses pressikonverentsil EPLi ajakirjaniku Kelli Seitoni küsimusele vastates, et ACTA kirjed on kadunud "ilmselt sellepärast, et ruum sai lihtsalt otsa". Tema sõnul ei ole tegemist tsensuuriga.

ACTA-t ehk võltsimisvastast kaubanduslepingut on kritiseerinud paljud eksperdid ja kodanikeühendused öeldes, et see piirab muuhulgas ka oluliselt internetivabadust.