VIDEO | Mart Helme: politsei selgitab videokaamerate abil välja, kus kambakesti kogunetakse! Riigil on karistamisvõimalused olemas

 (15)

Siseminister Mart Helme sõnas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et riik tegeleb sellega, et selgitada välja, kus kambakesti kogunetakse. Vajadusel rakendatakse karme meetmeid.

Helme rääkis eile politseijuhtidega noortekampadest, kes rikuvad liikumispiiranguid. Politsei tegeleb nüüd sellega, et võtab üle Eesti kokku avalikus ruumis olevate videokaamerate materjale, et selgitada, kus kambakesti liigutakse.

"Me ei hakka paiskama patrulle suvaliselt tänavatele, teeme selgeks, kus kogunemiskohad," lisas ta.

"Algul me hoiatame, aga mingil hetkel on ka vanasõna: kes ei taha kuulda võtta, see peab tundma saama. Riigil on need trahvi ja muud võimalused olemas. Lisaks on telekomi firmadega pooleli see positsioneerimise projekt, see puudutab karantiinis olevaid inimesi hetkel."

Viimati mainitud projektist kirjutas pikemalt Forte.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!