VIDEO: Margus Tsahkna: Reformierakond on 17 aastat võimul olles muutunud riigiparteiks

 (31)

IRLi esimees Margus Tsahkna sõnas, et IRL ei taha ühineda umbusaldushääletusega ja erakond annab peaminister Taavi Rõivasele võimaluse viisakalt valitsus lõpetada.

"Ma ütlen seda talle näost näkku," kinnitas Tsahkna.

"2001. aastast saadik on kuus korda Reformierakond endale valinud uue partneri. Ei ole põhjust arvata, et seekord teistmoodi läheb. Kõik need tunded on õhus ja seetõttu on aus ja väärikas lõpetada koostöö ära seda otse välja öeldes ja ma loodan, et peaminister astub tagasi," lausus Tsahkna. Ta lisas, et kuivõrd Reformierakond on 17 aastat võimul olles muutunud riigiparteiks, siis võiks see aeg läbi saada.

Tsahkna sõnas, et valitsuses on olnud usaldus, kuid see usaldus on nüüdseks purunenud. "Ajalugu ise näitab, et meie ei ole seda valitsust ega ühtegi varasemat valitsust reetnud, vaid sel sajandil on seda kuus korda teinud Reformierakond erinevate partneritega," lausus Tsahkna. "Ma arvan, et on aus anda Eestile võimalus läbi demokraatlike protsesside saada endale töötav valitsus. See, milliseks see kujuneb, saab selgeks järgnevate nädalate jooksul."