VIDEO | Mailis Reps: inimeste rangemat liikumispiirangut toetab enamik kriisikomisjonist

 (131)

Täna teatas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et peale lõpuklasside jäävad kevadised eksamid või tasemetööd ära. See tähendab, et praeguste plaanide kohaselt toimuvad küll 9. ja 12. klasside eksamid, aga teiste klasside õppureid sel kevadel tasemetöödega ei kontrollita.

Reps kinnitas, et ministeerium tahab, et õpetajad saaksid minna tavapärasel ajal puhkama. Küll aga lisatasustatakse lõpuklasside õpetajaid, kes eksamite hindamise ja läbiviimisega tegelevad. Reps nentis, et see on ka varasematel aastatel nii olnud.

Muu hulgas mainis Reps ka seda, et enamik kriisikomisjonist toetab rangemat liikumispiirangut. "Iga leevendus või tunnetuslik rahunemine, et ka haigestunute graafikud ei lähe üles, näitab, aitab," selgitas Reps.

Valitsus pole veel rangemaid liikumispiiranguid kehtestanud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!