VIDEO | Lux Expressi liinibuss pääses Tallinna–Tartu maanteel üle noatera kokkupõrkest raskeveokiga

 (363)

Lugeja edastas Delfile video, milles on näha, kuidas Lux Expressi liinibuss pääses eile Tallinna–Tartu maanteel üle noatera kokkupõrkest raskeveokiga.

Videos on näha, kuidas Lux Expressi lillat värvi Scania Irizar i6 numbriga 605 BHB teeb möödasõitu samal ajal, kui vastassuunast läheneb Maxima logosid kandev suur veoauto Scania, millel on taga ka järelkäru.

Bussi ja veoauto laupkokkupõrge jääb toimumata vaid tänu veokijuhile, kes suudab kiiresti reageerida ja oma sõiduki õnnekombel läbi paremal pool oleva bussipeatuse juhtida.

Lux Expressi kliendikogemuse juht Paul Kristjan Lilje ütles Delfile, et ettevõte on liiklejatelt ja reisijatelt saanud antud videole mitmeid viiteid.

"Olukorrale tervikhinnangu andmiseks ei ole meil piisavalt andmeid, kuid kindlasti on tegemist kahetsusväärse juhtumiga, mis päädis bussijuhi poolt möödasõidu võimaluse valesti hindamise ja liiklusohtliku olukorra tekkimisega," nentis Lilje.

Lilje kinnitas, et kõik Lux Expressini jõudvad juhtumid saavad üle vaadatud ja käsitletud, kuid ei vastanud, milline saatus ootab roolis olnud bussijuhti.