VIDEO | Kuula, kuidas "imeravimite" müüja telefoni teel ajakirjanikule kägu ajab

 (42)
Hea lugeja, kirjuta oma kogemusest vihje@delfi.ee

Salenemistablettide müüja proovib pähe määrida võltsravimeid, mida reklaamitakse internetis arstide näol, keda ei ole olmas. Veterinaar- ja toiduamet on algatanud saadud info põhjal järelvalvemenetluse.

Tänane Eesti Päevaleht kajastas imeravimite müüjaid internetis, kes reklaamivad salendavaid ja tervist parandavaid tooteid. Kahtlased ja kontrollimata tooted ja ravimid on erinevatel kodulehtedel, kus neid reklaamivad arstid, keda ei ole olemas. Lisaks on juurde toodud ka inimeste kiitvad kommentaarid Facebookis ravimite kohta. Ka nendest ei tunne Facebook ühtki selles foorumis õhkavat kasutajat.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Helen Eelrand helistas Kankusta Duo tablettide müüja Eesti kontorisse, et rohkem infot saada. Kõnes kinnitatakse ravimi tõhusust ja rõhutakse sellel, et 90 päevane ravikuur tuleb teha ilma vahedeta kindlasti lõpuni.

Kui ajakirjanik küsib ravimi ja reklaamide õiguse kohta, üritab müüja vastustest kõrvale kalduda ja vihjab, et sellega tegeleb reklaamiosakond.

Hea lugeja, kui sinul on kogemusi või olnud kokkupuude kahtlaste ravimite ostmisega internetist, saada meile oma lugu: vihje@delfi.ee