VIDEO | Kristian Jaani: politseinikke rünnanud mehe suhtes alustati menetlust tapmiskatse paragrahvi alusel

 (29)

Täna hommikul läksid politseinikud kella 10 paiku Tallinnas Kärberi tänaval parklas kinni pidama meest, kelle kohta oli alust arvata, et ta tegeleb narkomüügiga. Kinnipidamise vältimiseks sõitis mees ühe politseiniku jalalabadest ja teise politseiniku jalgadest üle. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust tapmiskatse paragrahvi alusel.

Põhja prefekt Kristian Jaani kinnitas, et kuigi üks politseinik on veel raskete vigastustega haiglas, ei pea ta pärast tervenemist minema kontoritööle, vaid saab tavapärast tööd jätkata.

25-aastane mees, kes politseinikele otsa sõitis, põgenes hiljem Maardusse. Pole veel selge, miks ta suuna sinna võttis Politsei alustas suure operatsiooniga, kui noormees põgenes. Mees andis end siiski pool tundi enne keskpäeva Ida-Harju jaoskonda, et seal end üles anda.

Politsei veel koostab aegjoont, et mehe liikumine täpsemalt paika sättida. Jaani nentis, et keskmiselt rünnatakse politseiametnikke kord nädalas. "Õnneks selliseid raskemaid rünnakuid, nagu täna, juhtub harva," lisas ta.

Üks politseinik pääses juba haiglast koju, teine on veel seal puusa- ning jalgade vigastuste tõttu.

Süüdimõistmise korral võib meest oodata vastavalt tapmise paragrahvile kuue- kuni viieteistkümneaastane vangistus.