VIDEO | Kas ERR kasutas lipuheiskamise videoülekandes vanu kaadreid? Uduse veebruariilma asemel vaatas telekast vastu suvine päikesetõus

 (71)

Eile hommikul kandis ERR üle lipuheiskamise tseremooniat, milles näidati Pika Hermanni tornist droonikaadreid.

Kasutatud võtted on tehtud selge päikesetõusuga, kuid 24. veebruari hommikul kattis torni paks udu. Udu tõttu polnud näiteks võimalik torni näha Kassisaba piirkonnast, kuhu muidu liputorn hästi paistab.

Kui kohapeal filmitud videod näitavad samuti selgelt, kui sombune eilne ilm oli, siis ERR paiskas eetrisse kaadrid, kus sulaselgelt paistavad kätte mitte ainult Pikk Hermann, aga ka kaugemad kandid. Kas telemaagia või kasutas ERR vanu kaadreid?

ERR vastas päringule, et tõepoolest kasutati vanu kaadreid.

"Sedavõrd tähtsaks sündmuseks on ETV alati põhjalikult ette valmistunud, seehulgas salvestati paar päeva varem droonikaadrid juhuks, kui ilmaolud ei võimalda otseülekandes lipu heiskamist näidata. Pühapäeva hommikul oligi ilm sedavõrd udune ja kasutasime osaliselt reedel salvestatud videot, et televaatajad lisaks kohapeal valitsevatele meeleoludele siiski ka lipu heiskamisest rõõmu saaksid tunda," andis teada ERR-i kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe.

Kaugemalt tehtud video 24.veebruari hommikust: