VIDEO | Karmen Joller vaktsineerib end homme: minu valik põhineb 100% teadmistel

 (414)

Esimene euroalus vaktsiinidega on Eestis. Miks tasub varakult valmis saadud vaktsiini usaldada? Kuidas see üldse nii kiiresti rahvani jõudis?

Perearstide seltsi esindaja Karmen Joller märkis tänasel pressikonverentsil, et saab homme ühes kolleegidega esimese vaktsiinidoosi. Joller sõnas, et ka temal esines algselt varase vaktsineerimise suhtes omajagu skepsist. Kuidas perearst sellise otsuseni jõudis?

Selgub, et tema otsuse taga on palju taustatööd.

"Arstina saan aru, mida olen lugenud. Uuringute lugemiseks peab olema taustateadmisi, et asjadest mitte valesti aru saada," märkis Joller Delfile. "Tunnen ära, kui on kvaliteetne teadusuuring."

Sellest, kuidas vaktsineerimine üle riigi üldises joones planeeritud on ning miks Joller täpsemalt kiiret vaktsiinitootmise protsessi esialgsest skepsisest hoolimata usaldab, saab teada juba videost.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!