VIDEO: Jürgen Ligi: ma ei näe põhjust Ossinovskile öeldu tõttu tagasi astuda

 (81)
Valitsuse pressikonverents
Jürgen LigiFoto: Rauno Volmar

Rahandusminister Jürgen Ligi leiab, et tal pole põhjust tagasi astuda selle tõttu, et nimetas pärast "Foorumi" saadet haridusminister Jevgeni Ossinovskit "sisserändaja pojaks roosast erakonnast".

"Ei peaks kuritarvitama sõnavääratusi, kui on juba vabandatud. Jevgeni keeleoskus on perfektne ja me saame keeleoskuse vajadusest sarnaselt asu. Tegin vea, kuid ma ei rünnanud, meil ei ole Jevgeniga usalduse probleeme, teda saab usaldada, ta on suure tähega Eesti mees" rääkis Ligi valitsuse pressikonverentsil.

"Olen juba Nõukogude ajal näinud eesti rahva hääbumist, võtan keskmisest valusamini, et noored ei taju, et siin läheb paremaks. Et siin tasub pingutada ja lähevad ära," sõnas Ligi ning osutas sellele, et nooremad ei mäleta nõukogude aega ega taju, kui suur on vahe 20 aasta taguse olukorraga.

"1994. aastal olid soome ja rootsi tõesti paradiisid ja kui ebahuvitav on see paradiis praegu. Erinevad inimesed tajuvad viimaseid aastakümneid erinevalt," lisas ta.

Mitmed opositsioonipoliitikud leiavad, et Ligi peaks tagasi astuma. Nii keskerakondlane Jüri Ratas kui ka sotsid Sven Mikser ning Jevgeni Ossinovski leiavad, et Ligi peaks kaaluma tagasiastumist.

Pärast ETV Foorumi riigieelarve teemalist saadet eile õhtul, milles osalesid Ligi, Ossinovski, Kadri Simson ja Helir-Valdor Seeder, kirjutas Ligi oma Facebooki kontol Ossinovski kohta solvavalt nii:

Seotud lood:

"Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses. Just see ignorants küsimuses, kust me alustasime, on noorte äramineku suurim stiimul. Minister peaks rääkima, et tasub kannatada ja pingutada, meil läheb aina paremini (Soomel ju mitte), tema ütleb, et nõukogude võimu ei tohi süüdistada, tema ajab asja korda. Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata."

Täna hommikul, peale solvangu avalikuks tulekut, saatis Ligi rahandusministeeriumi pressiosakonna vahendusel siiski välja ka vabanduse.

„Ma vabandan Jevgeni Ossinovski ees Facebookis antud kommentaari pärast. Tema päritolule ei ole ega saagi mul olla ühtki etteheidet, vastupidi, imetlen tema Eesti-meelsust ja keeleoskust. Aga mida öelda tahan ja varemgi olen öelnud, on, et meil on peale kasvanud noor põlvkond, kes näeb üle mere justkui majanduslikku paradiisi ja peaks kogu aeg saama selgitusi, et meil tuleb oma heaolu nimel tööd teha, et meie mahajäämus Soomest kiiresti väheneb. Telesaates, kus jutuks pidanuks olema tuleva aasta eelarve, ei tohiks Eestile valusaid pikaajalisi protsesse, olgu demograafia või majandus, taandada eelmise valitsuse süüks, ja poliitikud sõltumata erakonnast ei peaks end distantseerima ajaloost ega riigi edusammudes. Veelkord, minu teravus oli ettevaatamatu ja ma vabandan," seisis Ligi avalduses.

Ossinovski ütles täna Delfile, kommenteerides Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi solvangut tema aadressil, et Ligi on solvanud tervet Eesti teisest rahvusest kogukonda ning võiks mõelda tagasiastumise peale.