VIDEO JA FOTOD | Välihaigla on kokku pakitud ja lahkub saarelt

 (20)

Kaitseväe tipptasemel välihaiglas sai ravi kokku 15 koroonahaiget.

Eile pakiti Kuressaares kokku kaitseväe välihaigla, et see tagasi mandrile transportida.

Välihaigla viidi Tartust Kuressaarde 1. aprillil ja seal sai ravi kokku 15 koroonahaiget. Kõige pikemalt viibis välihaiglas üks patsient 15 päeva.

Haiglas töötas kuu aja jooksul kokku 18 kaitseväe- ja 30 tsiviilmeedikut.

Välihaigla püstitati Kuresaare haigla kõrvale, seal oli kuni 20 intensiivravi voodikohta ja 40 üldpalati voodikohta.

Konteinerhaiglas saab kontrollida õhuniiskust, temperatuuri, õhuvahetust ja puhtust. Samuti on konteinerites võimalus toota nii elektrit kui meditsiinilist hapnikku, mis muudab kompleksi vajadusel autonoomseks.

Meditsiinimoodulid on transpordiasendis tavalise merekonteineri mõõtudes ja neid saab liigutamist konteinertranspordi põhimõttel nii maal, merel kui õhus. Erinevad moodulid ühendatakse paigaldamisel tekstiilist koridoride abil. Välihaigla pani kokku 20 kaitseväelast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!