VIDEO JA FOTOD | Suur päästeoperatsioon: Viljandimaal kadunud vanaproua leiti tihedast põõsastikust. Ta oli alajahtunud, ent kontaktne

 (70)
Läbivalt täiendatud kell 19.45

Eile õhtul sai politsei teate, et Viljandimaal Vanamõisa külas lahkus oma kodust teadmata suunas 80-aastane Niina. Ulatuslikud otsingud kandsid vilja täna vastu õhtut.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass räägib, et hommikul kogunes enam kui poolesaja pealine otsingumeeskond Vanamõisa külla kadunud naise kodutalu lähistele, kus alustati päevavalguses piirkonna kontrollimisega. Paralleelselt kammiti maastikku läbi nii inimahelikus, droonilennul, teenistuskoerte, maastikusõidukite kui ka end ise otsingumeeskonnale appi pakkunud kohaliku ettevõtja kopteri abil.

"Ajal, mil kopterilt suuri metsamassiive ning põllulappe üle kontrolliti, kõndisid politseinikud inimahelikus ühes vabatahtlike, abipolitseinike, kohalike elanike ning naise tuttavate ja lähedastega läbi eaka proua kodukoha lähistele jäävaid teid ning metsatukkasid," kirjeldab Sass. "Otsingumeeskonnale appi tulnud kohalikud külamehed sõitsid vanaproua leidmiseks maastikusõidukitel läbi kilomeetrite ulatuses metsateid, põllulappe, teekraave ning muid sihte."

Väga kehvades ilmaoludes läbiviidud otsinguid kroonis edu, kui kella 16.30 paiku leidsid vabatahtlikud tihedast põõsastikust otsitava proua. "Ta oli läbimärg ning alajahtunud, kuid kontaktne. Ta toimetati tihedast metsast välja ning anti üle meedikutele. Ehkki eakas naine oli teadvusel ja kontaktne, viisid meedikud ta tervisekontrolliks siiski haiglasse, sest küllalt õhukestes riietes ning paljajalu oli memm vihmas ja külmas veetnud terve ööpäeva," sõnab Sass.

Politsei soovib vanaprouale kiiret taastumist ning tänab kõiki, kes otsingutele appi tulid ning väga kehvast ilmast hoolimata memme leidmiseks oma panuse andsid.