VIDEO ja FOTOD Radikaliseerumise teemalisest vestlusringist. Breiviki veretööst eluga pääsenu: ta sihtis mind ja tulistas... ja tulistas mööda

 (107)
Radikaliseerumine: miks see tekib, millised on tagajärjed ja kuidas seda ennetada
Foto: Priit Simson

Kas Odini sõdalasi võib nimetada radikaliseerunuteks? Mis paelub neonatsiks hakkama? Kuidas reageerimine ühiskonnana radikaliseerumisele ja kas meie reaktsioonid on mõistlikud? Täna arutavad eksperdid Rootsist, Norrast ja Saksamaalt Tallinnas Euroopa Majas radikaliseerumise teemadel. Delfi tegi arutelust otseülekande.

Arutelul jagavad oma kogemusi ja mõtteid:

* Robert Örell kuulus omal ajal neonatside gruppi ja ta räägib, miks ta sinna sattus ja miks otsustas välja astuda. Robert juhib Rootsis Exit programmi, mis aitab ka teistel soovijatel vägivaldsetest rassistlikest liikumistest välja tulla.

* Bjørn Ihler oli üks nendest, kes oli 2011. aasta juulis Utøya saarel ja elas üle Breiviku korraldatud massimõrva. Täna on ta kirjanik ja aktivist.

* Harald Weilnböck on saksa teadlane ja psühhoterapeut, kes on üle kümne aasta uurinud ekstremismi ja deradikaliseerimist ning meedianarratiive.

Arutelu modereerivad Eero Janson (Eesti Pagulasabi) ja Sigrid Solnik (Arengukoostöö Ümarlaud). Üritust korraldab MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös MTÜ Ethical Linksiga, selle toimumist toetab Anna Lindhi Fond.