VIDEO JA FOTOD | Kaos Gonsiori tänaval: autod trügivad bussiradadele, sõidusuuna keelamisest keegi välja ei tee

 (407)

Remonditud ja nüüdsest muutsuunaliiklusega sõidurada omav Gonsiori tänav avati täna keskpäeval, kuid juba mõne tunniga valitses tänaval täielik kaos, sest liikluskorraldus ajab autojuhid segadusse, mistõttu nad trügivad välimistele bussiradadele.

Ühissõidukirajal võib sõita vaid esimese parempöördeni ning vasakpöördeid ei või Gonsiori tänaval sugugi teha. Autodele mõeldud keskmise sõiduraja kohal olevad foorid näitavad, millises suunas sõiduautoga sõita tohib.

Samas tekitab segadust see, et näiteks Kreutzwaldi tänavalt välja pöörates ei näe, kummas suunas keskmist sõidurada kasutada tohib.

Põhja prefektuur on pannud Gonsiori ja Kreutzwaldi tänava ristmikule välja ka politseipatrulli, mis kohapeal liiklust jälgib.

Mitmed autod sõitsid küllaltki süüdimatult bussiradadel, pööramata tähelepanu tõigale, et esimesel võimalusel peaksid nad sooritama parempöörde, kui muutsuunalise raja liiklussuund ei ühti nende omaga. Neljast autost, kes sõitsid bussirajal suunaga kesklinna poole, ei pööranud ükski paremale Kreutzwaldi tänavale, mistõttu rikkusid nad kõik kehtivat liikluskorraldust.

Antud fotod on tehtud õhtul kella 18 paiku.