VIDEO JA FOTOD | Jumalateenistused toimuvad taas! Ruumi oli piisavalt kõigi jaoks

 (38)

Alates tänasest on avalikud jumalateenistused ning teised avalikud usulised talitused taas lubatud. Delfi fotograaf käis neid täna Tallinna jumalakodades vaatamas.

Piltnik käis missadel Peetruse ja Pauluse katedraalis ning Katariina kirikus.

Nagu näha, on rahvast küll, aga jumalakojad on piisavalt suured, et distantsi hoida. Kirikutes olid ka desinfitseerimisvahendid, et inimesed saaks oma käsi puhastada. On soovitav kasutada näomaske.

Missade ajal tuleb järgida nn 2+2 reeglit, mis tähendab, et kirikus võib liikuda, seista või istuda üksi või kaks inimest koos, hoides ülejäänud ruumis viibijate ja liikujatega püsivalt vähemalt kahemeetrist vahemaad (seda reeglit ei pea järgima perekonnaliikmed). Kokku ei saa kirikus olla rohkem kui 70 inimest.

Reeglit 2+2 tuleb järgida ka kirikusse sisenedes ja kirikust väljudes, samuti kiriku hoovis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!