VIDEO ja FOTOD: Eesti ja Venemaa sõlmisid piirileppe

 (486)
Eesti ja Venemaa vahelise piirileppe allkirjastamine
Foto: Tiit Blaat

Välisminister Urmas Paet kohtus Venemaa välisministri Sergei Lavroviga, ministrid kirjutasid alla Eesti ja Venemaa piirileppele ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingule.

Samuti allkirjastasid välisministrid Eesti ja Venemaa vahelise saatkondade paiknemise tingimusi reguleeriva lepingu.

Välisminister Paeti sõnul on selgelt paika pandud piir, mida mõlemad pooled aktsepteerivad, Eestile oluline julgeolekut kindlustav faktor. „Piirilepete olemasolu naaberriikide vahel on pigem reegel kui erand,“ märkis Paet. „Lepingutega kinnitatud piirid naaberriikide vahel on oluline eemaldamaks võimalikke arusaamatusi nii olulisel ja tundlikul teemal nagu seda on territooriumid – seda nii rahuajal kui kriisiolukorras,“ rõhutas ta.

Välisministrid ei vältinud ka keerukaid teemad. Lavrov teatas ajakirjanikele, et ei taha, et seataks takistusi neile, kes tahavad õppida vene keeles. Samuti pidas ta vajalikuks mainida, et ei tohi lubada natsismi heroiseerimisest kõrgeimal poliitilisel tasandil.

Paet avaldas omakorda lootust, et üsna pea tühistab Venemaa keelu Eesti piima ja kala sisseveole. "Tahaks ka rohkem avatust regulaarses suhtlemises kõrgeimal poliitilisel tasandil," tõdes ta.

Seotud lood: