VIDEO | Hoidke vahet! Tallinnas lahutavad kampu valjuhäälsed droonid

 (81)

Eilsest teeb USS Security Eesti elanikonna teavitustööd drooniga, olles Tallinnas abiks mupole. Valjuhääldist kõlab tekst nii eesti kui ka vene keeles.

Droon on varustatud kvaliteetse 4K-kaameraga, mille otsepilti saab edastada interneti olemasolul nii telefoni, tahvelarvutisse kui ka tavalisse arvutisse. USS Security tõi välja, et drooni teeb eriliseks ka valjuhääldi, mida on kuulda lausa 200-300 meetri kaugusele ning millelt kõlab nii eesti kui vene keeles teavitustekst, mis palub inimestel hoida üksteisest vähemalt kaks meetrit vahet.

Katsetuslennud on olnud edukad - kambakesi liikuvad inimesed võtavad kiiresti üksteisega liikudes vahed sisse peale teavitusteksti kuulmist.

Eriolukord kehtib Eestis 1. maini. Korralduste kohaselt tohib väljas liikuda maksimaalselt kahekesti, tuleks hoida kahemeetrist vahet.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!