VIDEO: Hede Kerstin Luik: ainult keel ja kultuur Eesti noori kodumaal kinni ei hoia

 (15)
VIDEO: Hede Kerstin Luik: ainult keel ja kultuur Eesti noori kodumaal kinni ei hoia
Delfi Pilt

Ettevõtja ja juhtimistreener Hede Kerstin Luik leiab, et eesti keele ja kultuuri säilitamine pole üleskutsed, mis iseenesest noori eestlasi Eestis hoiaks või neid välismaalt tagasi kutsuks. Vaja on midagi enamat.

"See fookus Eesti säilimisele ning keele ja kultuuri säilimisele - ma ei vaidle sellele vastu, see on kahtlemata hea - kuid lastele sellest ei piisa. Ma näen oma laste pealt, et näiteks vahet eesti ja inglise keele vahel ei ole - nad suhtlevad ja nende jaoks ei ole ka piire. Nad samas loomulikult hindavad Eestit väga. Mu vanem tütar õpib Inglismaal - ta hindab väga Eestit oma kodumaana, kuid ainult selle keele säilimine siin ei too teda siia tagasi ega hoia teda siin. Meil on vaja rohkemat ja see ongi mu küsimus," rääkis Luik presidendi kärajate ajal Delfile.

"Me vajame oluliselt tolerantsemat ja avatumat ühiskonda, sest üks asi, millest pole eriti räägitud on mitmekesisus. Meie lähikümnendi üks suuremaid väljakutseid on toimetulek mitmekesisusega. Sest me ei ole sellega harjunud. See tuleb meie juurde niikuinii. Kuidas me sellega toime tuleme? Kuidas me selle sallimatuse ühiskonna muudame erisustele avatud ühiskonnaks?" küsis ta.