VIDEO | Harku järve jääle läinud hoolimatu kalamees põhjustas päästeoperatsiooni

 (4)

Jäälemineku keelust hoolimata eile Tallinnas Harku järve jääle läinud hoolimatu kalamees põhjustas munitsipaalpolitsei, pääste, politsei ja kiirabi päästeoperatsiooni.

Eile pöördus Harku järve lähedal mupo inspektorite poole inimene, kes oli õhukesel järvejääl märganud kalameest. Kuna esmaspäevast on veekogudel jääle minek keelatud ning Harku järve jää habras, siis tekkis teatajal mure, et tegemist võib olla jääle lõksu jäänud ning ohtu sattunud inimesega.

Mööda Paldiski maanteed osutatud suunas sõites paistis tõesti järve jääl inimene, kuid kuna järv on roostiku ja võsa tõttu raskesti ligipääsetav, siis võttis kohalejõudmine aega. Selle aja peale meest enam jääl näha ei olnud.

Kuna oli oht, et mees võib olla vajunud läbi jää, otsustas mupo inspektor välja kutsuda päästeameti, politsei ja kiirabi. Paraku ei õnnestunud ka suuremate jõududega kalameest leida ning päästetööd lõpetati.

Võib oletada, et mees nähes vilkurite ja päästjate hulka hiilis vaiksel minema ja oli juba õnnelikult kodus.

Jääle minek on alates 18. märtsist keelatud. Antud juhul raiskas kalamehe vastutustundetu käitumine asjatult pääste, kiirabi ja korrakaitsjate ressurssi.