VIDEO | Haridusministeeriumi esindaja: riik ülikoolidele ettekirjutusi teha ei saa, nad ise otsustavad, kuidas õppureid vastu võtavad

 (40)

Negatiivse stsenaariumi kohaselt tänavu riigieksamid ei toimugi. Ülikoolid on eri seisukohtadel, kuidas siis sisseastumine läbi viia.

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets selgitas, et kui juuli keskpaigaks on eksamid tehtud ja tulemused teada, läheb kõik nii nagu tavaliselt.

Aga teine stsenaarium? "Kui ei ole, siis osa ülikoole on öelnud juba praegu, et nad ei vaja riigieksamite tulemusi ja ülejäänud ütlevad, et nad saavad hakkama vastuvõtmisega."

Seega ülikoolide seas päris ühest konsensust pole, kuidas sisseastumine korraldada? Laidmets sõnas, et ülikoolid teevad nii, kuidas ise soovivad. "Nad on autonoomsed, neil keegi ei käsi riigieksamite tulemusi kasutada, nii on olnud lihtsalt mõistlikum ja mugavam."

Ta lisas: "Ettekirjutusi neile pole põhjust ega võimalust teha."

Kuidas neil siis üldiselt on plaanid, sisseastumiskatsed ja vestlused? Laidmets sõnas, et üldiselt on nii tehtud lisaks riigieksamite kasutamisele ka seni. "Näiteks Tartu Ülikool on juba pikemalt kasutanud komplekstesti, kui väga hästi sooritad, saad ükskõik kuhu õppima minna," tõi ta näiteks akadeemilise testi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!