VIDEO | Eestlase tagasitulek Indianapolist-Tallinnasse: iga hetk oli kartus, et ei saagi koju

 (15)

Kaks eestlast jõudsid möödunud nädala neljapäeval Ameerikasse, et minna AMA motokrossi sarjale, kus Taavi Burketi sõber pidi olema kohtunikuks. Nende reis jäi aga lühikeseks, sest USA president Donald Trump teatas, et sulgeb reedest piirid.

Kui eestlased sellest teada said, siis asusid otsima endale koheselt tagasilennupileteid. Selleks, et koju pääseda, kujunes nende teekond järgmiseks: Indianapolis-NYC-Kopenhaagen-Stockholm-Tallinn. Esimesele lennule said nad Eesti ajajärgi esmaspäeva hommikul. Teisipäeva pärastlõunal jõudsid eestlased tagasi Eestisse.

“Jälgisime lennujaamades neid telekaekraane ja nägime, kuidas järjest lende tühistatakse. Iga hetk oli kartus, et ei saagi koju,” rääkis Burket. Tagasilennu jooksul muudeti nende lendude väljumisi kokku kolm korda. Mingeid vahejuhtumeid Burketi sõnul aga ei olnud ning kojujõudmine sujus.

Burketile kiire tagasitulek rõõmu ei valmistanud. “Eks mind tabas suur nördimus, kui teada sain. Minu eesmärk oli näha selle võistluse telgitaguseid, aga see jäi saavutamata. Õnneks nägin siiski veidi Ameerika mannert, sest see oli mu esimene reis sinna,” nentis ta.

Lisaks meenutas ta lugu Kopenhaageni lennuväljalt. "Kõlaritest tuli kogu aeg info, et hoidke vahesid ja ärge kogunege gruppidesse. Seejärel tulid aga turvamehed, kes suunasid kõik inimesed ühte piletikontrolli ja inimesed olid seal üksteise otsas. See oli kummaline,” meenutas Burket.

Tema sõnul olid lennujaamad siiski inimtühjad ja suudeti säilitada rahu. “Osade puhul oli seda himu välja näha, kui nad kandsid maske ja kindaid. Ühtedelt küsisime ka, et kas kõik on hästi, mille peale nad vastasid, et tahavad end lihtsalt kaitsta,” meenutas ta.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!