Viasat: eratelekanalite vabalevi ongi ajalugu

 (36)
SATELIIT
Teleteenust tarbib läbi tasuliste teleoperaatorite 90 protsenti Eesti elanikestFoto: Karin Kaljuläte

Viasati ärijuht Aet Viira leiab, et TV3 otsus vabalevist lahkuda oli igati ootuspärane, sest eratelekanalite vabalevi ongi ajalugu.

Viira tõdes, et eratelekanalite reklaamimahu märkimisväärne vähenemine ning saadete tootmiskulude tõus paneb telekanalite juhid raske valiku ette ning loobuma oma toodangu tasuta näitamisest.

"Oli aja küsimus, kumb kahest suurest eratelekanalist esimesena selle karmi otsuse teeb ja teatud osast vaatajatest ilmajäämisega riskib," ütles Viira.

Viira hinnangul on vabalevis olemine täna eratelekanalite jaoks kõike muud kui atraktiivne ettevõtmine.

Viira lisas, et tänaseks tarbib teleteenust juba läbi tasuliste teleoperaatorite üheksakümmend protsenti Eesti elanikest.

"Kokkuvõttes on see televaatajate jaoks pigem positiivne samm, sest paneb kindlasti teleoperaatoreid parema teenuse ja telekanalite valiku pärast konkureerima," ütles Viira.

TV3 juht Priit Leito põhjendas vabalevist lahkumise otsust sellega, et vabalevi on kallis ega paku võimalust piisavalt tulu teenida.

Ta hindas, et seitsme aastaga on reklaamiturg umbes kolmandiku võrra kokku kuivanud ning mõju olevat avaldanud ka digitelevisiooni tulek.