Veronika surmaga on seotud politseinik (täiend)

 (237)
Veronika hukukoht
Foto: DELFI

16-aastase koolitüdruku Veronika Dari tapmise ja Riigi Kinnisvara juhi Tiit Ottise ründamise üheks kaasosaliseks on Põhja politsei mõrvarühma vaneminspektor Viktor, kes varustas tapjaid Ottise isikuandmetega.

Jaanuaris omal soovil politseitöölt lahkunud Viktor täitis oma vana tuttava, endise KGB operatiivvoliniku Sergei soovi. Sergei vajas Ottise kodust aadressi, autonumbrit ja fotot. Sergei on ühe väikese ehitusfirma mänedžer ja inkassofirma juhatuse liige. Sergei omakorda tegi meelehead Nikolaile. Nikolai on sellesama inkassofirma osanik ja pealinna hämarilma arvestatav tegelane, kirjutab Eesti Ekspress.

Uurijad peavad Nikolaid kogu loo võtmetegelaseks. Nikolai leidis alltöövõtja Aleksandri hüüdnimega Semjon, kes omakorda kaasas Andrei, kes leidis 17-aastasest narkomaanist abilise Dmitri.

Laskja Dmitri oli kobakäpp ja Ottise asemel sai kuuli pähe 16-aastane koolitüdruk Veronika Dari. Detsembris lõpus peeti mõrvaahela viimase otsa kolmik kinni. Dmitri nuttis ülekuulamistel. Ühte neist üritati kümmekond päeva pärast äpardunud tulistamist teise ilma saata, sokutades talle narkoturul tavaliselt levitatava lahjendatud kraami asemel puhast heroiini.

Reeturlik inspektor Viktor langes kahtluse alla tänu Semjonile, kes kirjeldas Ottist nii täpselt, et uurijatele oli selge: päti ettekujutus temast pidi pärinema dokumendifotolt, näiteks politsei andmebaasist KAIRI. Igast päringust KAIRIsse jääb maha märk maha ja Viktor võeti salajase vaatluse alla.

Keskkriminaalpolitsei juhi Elmar Vaheri sõnul oli Viktor tegelikult nende jaoks ebausaldatavaks muutunud juba varem. Kuid talle anti võimalus eneseparandamiseks, ta võis teha reatööd, kurikaelu konvoeerida jms. Küsimusele, miks meest kohe minema ei saadetud, vaid pärast tal hoopis puhta lehena lahkuda lasti, vastas Vaher, et tol hetkel oli see vajalik. Nüüd töötab Viktor ühe tuntud suurärimehe firmas turvapealikuna.

Kes on kogu loo suur niiditõmbaja? Võtmeisik Nikolai vaevalt, et kellegi suvalise soove täidab. Kuid seni on Nikolai ülekuulamistel truu sõdurina vaikinud.