Veronika isa palkas Venemaa detektiivi

 (55)
Veronika hukukoht
Foto: DELFI

Kooliteel surnuks tulistatud koolitüdruku Veronika isa on tapja leidmiseks palganud eradetektiivi Venemaalt, kel on juba teada mõningaid niidiotsi.

“Mitte midagi ma ei tea sellest, mida politsei teeb. Räägivad küll, et otsivad, aga rohkem mitte midagi,” on Veronika Dari isa Vadim meeleheitel. Ta ei kavatse pealt vaadata, kuidas politsei tema tütre tapjat ei leia, kirjutab SL Õhtuleht.

Et lõplik tõde kiiremini selguks, otsib paralleelselt Eesti politseiga tema tütre tapjat ka eradetektiiv. “Mina ei ole kedagi palunud, vaid sõbrad ajasid seda asja. Detektiiv on Venemaalt palgatud. Ma ei tea, kuidas ta otsib, kuid tean, et otsib,” täpsustab Vadim. Juba on tal teada ka mõningaid niidiotsi.

Ta on teada saanud kaks olulist asja: tapjaks peetakse umbes 25-35-aastast meest ja tapmine ei ole seotud Vadim Dari äridega.

“See pole minuga seotud, 150 protsenti olen selles kindel. Ma pole kellelegi halba teinud ega kedagi röövinud, et peaks tütre kallale minema,” teab ta.

“Mul ei ole sada protsenti põhimõtet, et tapja on vaja leida. Kui see lugu oleks seotud ainult minu tütrega, siis küll, aga kui seal on taga muud asjad, on tapja leidmine oluline, kuid mitte kõige olulisem mu elus. Mul on ka teine tütar, tema jaoks on vaja elada,” selgitab Vadim Dari. Kuid ta on kindel, et mõrtsukas saadakse teada.

Kord nädalas helistab Vadim Dari Põhja prefektuuri politseidirektorile Elmar Vaherile, kellest saab keskkriminaalpolitsei juht, või helistab Vaher Darile. Tõenäoliselt ei oleks nende kahe mehe teed kunagi ristunud, kui 7. oktoobril poleks kesklinnas Veronikat surmavalt tulistatud. “Kes oli tapja?” on Vadim Dari üks kahest küsimusest politseile. Ja teine: “Kuivõrd ohutu on tema ülejäänud pereliikmete elu?”.

“Oleme Veronika Dari isale päris pikalt mitu korda selgitanud asjaolusid, mis peaksid olema rahustavad. Saame jätkuvalt öelda, et see kuul ei olnud mõeldud kannatanule. Politsei on teinud kõik, et perekonnaliikmete elu oleks ohutu,” kinnitas Vaher.

Vadim Dari küsimusele, kes on tapja, Vaheril vastuseid ei ole.