Verekeskus kutsub Keila inimesi verd loovutama

 (1)
Doonorifoorum
Vere loovutamineFoto: Eero Vabamägi

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub Keila inimesi 13. augustil verd loovutama, kuna puhkuste perioodil ja kuumade ilmadega on verevarud oluliselt kahanenud, aga traumasid ja õnnetusi on suviti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem. Viimastel aegadel on eriti oodatud 0, A ja B RhD negatiivse veregrupiga doonorite veri, kuid oodatud on ka kõikide teiste veregruppide doonorid.

„Oleks tore, kui doonorid, kes on kurtnud, et ei saa töö tõttu verekeskust või doonoripäevi nende lahtiolekuaegadel külastada, teeksid oma visiidi puhkuse ajal. Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi. Vahel isegi enam kui talvekuudel, sest inimesed on aktiivsemad ning õnnetusi on rohkem. Meil on mitu aastat olnud juuli haiglate nõudmiste rekordkuu, seega ootab verekeskus sel ajal doonorite täiendavat abi,“ kutsub doonoreid Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Verekeskus ootab inimesi verd loovutama 13. augustil kell 10-14 Keila Tervisekeskusesse (Paldiski mnt 17).

Viimati oldi Keilas 10. ja 11. juulil doonoritelkidega, kus kahel telgipäeval külastas telke 240 inimest ning tehti 181 vereloovutust. Verekeskus tänab kõiki verd loovutanud doonoreid ning kutsub kõiki, kes telki ei jõudnud osalema doonoripäeval.

Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt verekeskus.ee.

Seotud lood:

Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe on minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eelmisel aastal tehti Eestis vereülekandeid ligi 15 000 patsiendile.