Venemaa vangide õiguste kaitsja: Kohver pannakse istuma koos tavaliste kurjategijatega

 (31)
Eston Kohver Pihkva kohtus
Eston Kohver Pihkva kohtusFoto: Andres Putting

Kui tänast kohtuotsust edasi ei kaevata, viiakse Eston Kohver kolooniasse, kus ta hakkab istuma koos tavaliste vene kurjategijatega, ütles Venemaa vangide õiguste kaitsja Olga Romanova "Aktuaalsele kaamerale".

"On selge, et tal on seal koloonias raskem kui teistel. Esiteks on praegu suurem osa kinnipeetavaid, nii umbes 70%, pärit ühiskonna madalamatest kihtidest, ilma hariduseta inimesed. Seepärast on Eesti kodanik ja pealekauba veel spioon pehmelt öeldes kahtlane inimene, et mitte öelda viimane kõnts ja pursui. /--/ Üldse, olen veendunud, et tal tuleb kakelda," selgitas Olga Romanova, kes juhib ühiskondlikku organisatsiooni „Rus sidjasšaja" ehk „Kinniistuv Venemaa".

Romanova arvab, et esimene kohtumine koloonias peaks toimuma mitte perekonnaliikme, vaid Eesti riigi esindaja, Eesti konsuliga, vahendab ERR Uudised. "Konsul on absoluutselt hädavajalik. Taas, kui mina oleksin Eesti spioon, siis ma mõistaksin, et peksma hakatakse kindlasti. Kui aga vastu annan, lisatakse veel süüdistusi: mässuõhutamine vanglas, raskete kehavigastuste tekitamine. Käituksin nagu tõeline eestlane, hoiaksin hambad ristis," selgitas Romanova.