Venemaa suursaadik Eestis: meilt küsitakse Sputniku koroonavaktsiini

 (223)
Venemaa suursaadik Eestis: meilt küsitakse Sputniku koroonavaktsiini
Foto: Andres Putting

Vene saatkonna poole Eestis on pöördunud kümned ettevõtted ja eraisikud, kes on uurinud võimalust saada Venemaal väljatöötatud koroonavaktsiini Sputnik V, ütles suursaadik Aleksandr Petrov.

ERR kirjutab, et saadiku kinnitusel pole saatkond siiski saanud küsijatele positiivset vastust, kuna Eesti eelistab Euroopa Liidu heakskiidu saanud vaktsiine. "Kui Sputnik V saab Euroopa Komisjoni kasutusloa, vahest siis tekiks võimalus seda ka Eestis kasutada," rääkis Petrov.

Ta lisas, et saatkond ei kavatse ka vaktsineerida soovijaid oma ruumides, kuna see oleks seadusevastane.

Lääneriigid on suhtunud Vene koroonavaktsiini kahtlusega, kuna selle kohta ei ole rahvusvahelises teadusajakirjanduses avaldatud ammendavalt infot ning see ei ole saanud ka Euroopa ravimiameti heakskiitu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!