Venemaa riigiduuma valimisi läheb vaatlema viis riigikogulast

 (7)
Venemaa riigiduuma valimisi läheb vaatlema viis riigikogulast.
AP/Scanpix

Pühapäeval valitakse Venemaal riigiduuma liikmeid, Eestist on valimisi vaatlema minemas riigikogulased Väino Linde, Rait Maruste, Juku-Kalle Raid ja Jaak Allik. Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin osaleb valmistel vaatlejana organisatsiooni „Demokraatia ja Rahva Õiguste Eest“ kutsel.

OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Väino Linde ning liikmed Rait Maruste, Juku-Kalle Raid ja Jaak Allik osalevad OSCE PA delegatsiooni koosseisus vaatlejatena Venemaal riigiduuma valimistel Moskvas, teatati riigikogu pressitalitusest.

Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin osaleb organisatsiooni „Demokraatia ja Rahva Õiguste Eest“ kutsel vaatlejana riigiduuma valimistel Venemaal Moskvas ja Peterburi linnades.

Riigikogu väliskomisjoni juht Marko Mihkelson rääkis täna Kuku raadios, et Venemaa võimud püüavad lähenevatel valimistel välisvaatlejate tegevust segada.

“Näiteks soovitatakse teha pidevaid teepause, et viia vaatlejad valimiste jälgimise ruumist välja, või muuta ruumi valgustust sedavõrd tugevaks, et see segaks nende tööd. Suhteliselt absurdsed võtted,” hindas väliskomisjoni esimees.