DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Venemaa loodab vabadusvõitlejate teemal kuulda ka EL ja NATO hinnangut

 (205)
Venemaa loodab vabadusvõitlejate teemal kuulda ka EL ja NATO hinnangut
Foto: Andres Putting

Venemaa peab lubamatuks ning pühadust teotavaks Eesti kaitseministeeriumi plaani nimetada Teises maailmasõjas Nõukogude vägede vastu võidelnud vabadusvõitlejateks.

Venemaa saatkond Eestis ütles vastuseks Delfi päringule, kuidas nad suhtuvad kaitseministeeriumi ideesse viia kevadel riigikokku otsuse eelnõu, mis tunnistaks Teise maailmasõja ajal Nõukogude vägede vastu võidelnud mehed Eesti vabadusvõitlejateks, et sellised algatused ei jää tähelepanuta ka Euroopa Liidus ja NATOs.

Saatkond kinnitas oma vastuses Delfile, et Venemaa põhimõtteline seisukoht selles küsimuses on hästi teada ja see jääb samaks.

"Lähtume endiselt sellest, et natside eestlastest käsilaste kuritegude varjamine, viidates "võitlusele rahvusliku vabastamise eest", veel enam nende õigustamine ja ülistamine seaduslikul tasemel, on pühadust teotav ja lubamatu," seisab vastuses.

Saatkond viitas oma vastuses, et ka varem on Eestis üritatud võtta vastu selline seadus, kuid seni pole see läbi läinud.

„Loodame, et ka praegu võidavad mõistus, südametunnistus ja vastutustunne,“ seisab saatkonna vastuses. „Loodame, et sellised algatused ei jää tähelepanuta ja sellele annavad oma põhimõttelise hinnangu ka Eesti partnerid Euroopa Liidus ja NATOs.

Delfi kirjutas sel nädalal, et Mart Laari juhitav kaitseministeerium kavatseb kevadel viia riigikogusse  otsuse eelnõu, mis tunnistab Teise maailmasõja ajal Nõukogude vägede vastu võidelnud mehed Eesti vabadusvõitlejateks.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.